menu
szukaj
szukaj

 • Regionalny System Ostrzegania - bezpłatna aplikacja na telefony komórkowe

  Regionalny System Ostrzegania - bezpłatna aplikacja na telefony komórkowe

 • Zapraszamy na Dzień Dziecka

  Zapraszamy na Dzień Dziecka

 • "Rok dla Niepodległej"

 • Wyborco!

  Wyborco!

 • "Tak Pomagam"

 • Zapraszamy na festyn rodzinny

  Zapraszamy na festyn rodzinny

 • Informacja dotycząca punktów obsługi wybranych spraw cudzoziemców

  Informacja dotycząca punktów obsługi wybranych spraw cudzoziemców

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!


Czerwiec 2018 - cały rok
P W Ś C P S N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Biuletyn Infomacji Publicznej

Gospodarka odpadami
XIII Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Gostyńskiego

To było ważne wydarzenie dla organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu gostyńskiego. Odbyło się XIII Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Gostyńskiego. W czasie jego trwania m.in. rozstrzygnięto konkurs grantowy „Działaj Lokalnie 2017” oraz Program Grantów Społecznych „PGS 0005”. Przekazano organizacjom pozarządowym ponad 112 tysięcy złotych. Było też ciekawe spotkanie z gościem specjalnym. Forum zorganizowały (20.06.2017) Starostwo Powiatowe w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO” - Ośrodek Działaj Lokalnie.
Na spotkanie przybyło ponad stu przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, działających społecznie w Powiecie Gostyńskim, członkowie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego, społecznicy, przedstawiciele banków i firm zaangażowanych społecznie, szefowie PCPR i OPS-ów oraz Ośrodków Kultury. Przybyli też przedstawiciele władz Powiatu Gostyńskiego i Gmin. Gości powitała i forum poprowadziła Ewa Misiaczyk.

Forum otworzył Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. Gościem specjalnym Forum był mistrz olimpijski, świata i Europy weteranów w rzutach, multimedalista Czesław Roszczak, sportowiec, trener i pasjonat. Forum swoim występem muzycznym uświetniła saksofonistka EnergIza i towarzyszący jej muzyk, grający na instrumentach klawiszowych.

W końcu nadszedł czas na oczekiwane w napięciu i budzące duże emocje ogłoszenie wyników kolejnej edycji konkursu grantowego „Działaj Lokalnie 2017”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie „DZIECKO” - Ośrodek „Działaj Lokalnie”. Najpierw przedstawiono komisję konkursową złożoną z przedstawicieli organizacji pozarządowych, biznesu, samorządów i mediów.

Granty wręczali prezes Stowarzyszenia „DZIECKO”, Starosta Gostyński, przedstawiciele władz powiatu i samorządów gminnych. Na konkurs złożono 16 wniosków. Wszystkie były ciekawe i wysoko ocenione. Do grona laureatów jury zakwalifikowało 13 grup nieformalnych organizacji, które otrzymały nagrody w wysokości 62 020 zł na realizację swoich projektów. Konkurs Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która jest jednym z sponsorów, i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce realizowany jest w powiecie gostyńskim przez Stowarzyszenie „DZIECKO” - Ośrodek „Działaj Lokalnie”. Wsparcia finansowego udzieliły Powiat Gostyński, Gminy: Borek Wlkp. Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela, Poniec, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu, ZUPTOR – Zakład Usług i Realizacji Postępu Technicznego w Gostyniu i Fundacja ABSOLWENT; swój wkład finansowy ma też Stowarzyszenie „DZIECKO”. Nagrodzonych trzynaście grup nieformalnych i organizacji pozarządowych będzie realizować m.in. inicjatywy skierowane do seniorów, dzieci, absolwentów szkół. Odbędą się festyny, rajdy rowerowe, spotkania integrujące mieszkańców. Powstanie obserwatorium astronomiczne, a także nowa oferta kulturalna w postaci zajęć tanecznych. 

W trakcie XIII Forum NGOs rozstrzygnięto też Program Grantów Społecznych PGS 0005. W całości finansuje go Powiat Gostyński i Powiatowy Bank Spółdzielczy. Operator programu – Stowarzyszenie „DZIECKO” - został wyłoniony w drodze konkursu. W tej edycji na działania grup nieformalnych, kół gospodyń wiejskich oraz grup młodzieżowych przeznaczona została kwota 50 000 zł. Dzięki tym środkom zrealizowane zostanie 18 projektów z 27 złożonych na konkurs. Nagrodzone projekty otrzymały wsparcie grantami o wartości do 3 tysięcy złotych. W efekcie zostaną zrealizowane m.in. działania integrujące i rozwijające mieszkańców, społeczności szkolne czy młodzież. Powstaną nowe place zabaw i rekreacji, odbędą się rajdy rowerowe, biesiady czy wspólne ogniska. Młodzież z Gostynia postara się przybliżyć nieznane fakty historyczne dotyczące tego miasta, dzieci będą mogły spróbować gry w hokeja, pojawi się też kilka inicjatyw muzycznych i tanecznych. Powstaną miniatury najważniejszych miejsc w gminie Borek, kultywowane będą lokalne tradycje kulinarne. Granty wręczyli Prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu Marek Banaszak, Starosta Gostyński oraz przedstawiciele władz powiatu i samorządów gminnych.

Wyniki konkursu grantowego „Działaj Lokalnie 2017” dla Gminy Borek Wlkp.
Projekt: Co tam kuka w lesie? Wnioskodawca i realizator: Stowarzyszenie Borecki Lider Aktywności Społeczno-Kulturalnej „BLASK” (Gmina Borek Wlkp.), dotacja: 6 000 zł
Projekt zachęca lokalną społeczność do dbania o przyrodę, opiekowania się nią, ale również uczy, jak mądrze, rozsądnie i odpowiedzialnie korzystać z zasobów przyrodniczych, czerpiąc z tego przyjemność i odpoczywając.

Wyniki konkursu grantowego „Program Grantów Społecznych PGS 0005” dla Gminy Borek Wlkp.
 • Projekt: Nasza szkoła jest epicka!!! Wnioskodawca: Stowarzyszenie Borecki Lider Aktywności Społeczno-Kulturalnej „BLASK”, realizator: Grupa Uczniów Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Borku Wielkopolskim (Gmina Borek Wlkp.), dotacja: 2 000 zł
Projekt wykorzystuje kreatywność i pomysłowości uczniów Zespołu Szkół w Borku Wielkopolskim do kształtowania przestrzeni i wzmacniania postaw prospołecznych wśród uczniów.
 • Projekt: Walory Skokówka poznajemy i podłogę testujemy Wnioskodawca: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Borku Wlkp., realizator: Rada Sołecka Skokówka (Gmina Borek Wlkp.), dotacja: 3 000 zł
 • W ramach projektu odbędzie się wyprawa rowerowa połączona z quizem dla uczestników oraz biesiada z ogniskiem i wesołą piosenką. Mieszkańcy wykonają także podłogę z kostki brukowej na placu przeznaczonym na miejsce dla zabaw tanecznych.
 • Projekt: Miniatury boreckiej architektury Wnioskodawca: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Borku Wlkp., realizator: Młodzież z Borku Wlkp. (Gmina Borek Wlkp.), dotacja: 3 000 zł
Projekt aktywizuje młodzież, promuje potencjał młodych ludzi i zasobów gminy oraz integruje mieszkańców poprzez wykonanie makiet miniatur wybranych miejsc związanych z architekturą Borku Wlkp., umiejscowienie ich w parku z tabliczkami informacyjnymi oraz przeprowadzenie gry terenowej związanej z miejscami “zminiaturyzowanymi”. Gra zakończy się wspólnym ogniskiem.

Zdjęcie: XIII Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Gostyńskiego Zdjęcie: XIII Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Gostyńskiego Zdjęcie: XIII Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Gostyńskiego


SISMS
Dam pracę
Szukam pracy
obywatel.gov.pl
MGOK
Informacja dla niesłyszących
NSR
KHGR
WLKS
Gedeon
Internetowe Kroniki Wsi
Niedopłatna pomoc prawna
Biblioteka
Biblioteka ikonka księgozbioru
Orlik 2012

Oficjalny serwis internetowy Miasta i Gminy Borek Wlkp.
Urząd Miejski Borku Wlkp. Rynek 1, 63-810 Borek Wlkp.
tel. +48 (065) 57 16 120, fax +48 (065) 57 15 893
e-mail: sekretariat@borekwlkp.pl
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję
i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień
przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje
ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.
Wykonanie strony oraz hosting - Halpress.eu - 2015