menu
szukaj
szukaj

 • Ogłoszenie o przetargu

  Ogłoszenie o przetargu

 • Spotkanie Noworoczne strażaków gminy Borek Wlkp.

  Spotkanie Noworoczne strażaków gminy Borek Wlkp.

 • Informacja dotycząca punktów obsługi wybranych spraw cudzoziemców

  Informacja dotycząca punktów obsługi wybranych spraw cudzoziemców

 • Informacje dotyczące koronawirusa

  Informacje dotyczące koronawirusa

 • UWAGA! PILNY KOMUNIKAT.

  UWAGA! PILNY KOMUNIKAT.

 • Regionalny System Ostrzegania - bezpłatna aplikacja na telefony komórkowe

  Regionalny System Ostrzegania - bezpłatna aplikacja na telefony komórkowe

 • Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

  Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!


Maj 2020 - cały rok
P W Ś C P S N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Biuletyn Infomacji Publicznej

Gospodarka odpadami
To nasz wspólny sukces: blisko 176 milionów zł!

Na całym świecie, ale głównie w Polsce zebraliśmy niesamowitą kwotę 175 938 717,56 PLN w ramach 27. Finału WOŚP!

- „Nawet przez chwilę nie zastanawialiśmy się nad wyborem miejsca ogłoszenia wyniku zbiórki 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pragniemy, aby wszyscy, którzy grali z Orkiestrą w Polsce i nasi rodacy na całym świecie poczuli jej ogromną siłę jednoczenia i pomoc, jaką potrafi nieść nam wszystkim w miejscu, gdzie słowo solidarność kilka dekad temu nabrało tak ogromnego dla Polski, Europy i całego świata znaczenia. Chcemy także głośno mówić o tym, że Orkiestra nadal będzie grać, zapraszając do siebie wszystkich ludzi dobrej woli. Bawiąc się i ucząc jak nawzajem sobie pomagać – powiedział Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP podczas ogłoszenia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku wyniku zbiórki 27. Finału.

Później dodał: - „To jesteśmy my, Polacy, którym bardzo dziękuję i którym się bardzo kłaniam.” 

Powiatowy Sztab WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przypomina, że 13 stycznia 2019 roku odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W akcję zaangażowało się 1700 sztabów w Polsce oraz w kilkudziesięciu miejscach na świecie. Kwestę prowadziło 120 tysięcy wolontariuszy. Darczyńcy WOŚP otrzymali 35 mln serduszek. W całej ogromnej masie fantastycznych zdarzeń Finał WOŚP był obrazem pięknego społeczeństwa obywatelskiego.

Celem zbiórki 27. Finału WOŚP było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki wysokospecjalistyczne, które diagnozują i udzielają pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju.

W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. W głównej mierze zbiórka ma jednak umożliwić podniesienie standardu wyposażenia. Do szpitali trafić mają tak  zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy.
 
W ciągu 27 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1 miliard 128 mln zł! 
Mieszkańcy Powiatu Gostyńskiego też mają swój znaczący wkład w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, gdyż ofiarowali ponad już 2 miliony 611 tysięcy zł !

Powiatowy Sztab WOŚP przy PCPR w Gostyniu przypomina też, że podczas obecnego 27. Finału WOŚP zebraliśmy w Powiecie Gostyńskim 311 582,17 zł!
Z tego Sztab WOŚP w Gostyniu (działający przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie wspieranym przez Zespół Szkół Zawodowych, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” i Stowarzyszenie „Dziecko” oraz lokalne media i wiele innych instytucji i organizacji) zebrał 157 485,98 zł. Sztab WOŚP w Piaskach (przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach) zebrał 48 722,36 zł. Sztab WOŚP w Krobi (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi) zebrał 43 922,09 zł. Sztab WOŚP w Poniecu (przy Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Poniecu) zebrał 42 770,31 zł. Sztab WOŚP w Pogorzeli (przy Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli) zebrał
18 681,43 zł.

To wspólny rekordowy wynik mieszkańców i wspaniałych wolontariuszy gmin Borek Wlkp, Pępowo, Krobia, Piaski, Pogorzela, Poniec oraz Gostyń!!!

Dodatkowo Gostyń szczyci się tym, że gra dla Fundacji WOŚP o rok dłużej! Bo już rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu - zorganizował koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacił na konto wtedy jeszcze nieznanej szerzej Fundacji WOŚP.


Mirek Sobkowiak
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu

Zdjęcie: To nasz wspólny sukces: blisko 176 milionów zł! Zdjęcie: To nasz wspólny sukces: blisko 176 milionów zł! Zdjęcie: To nasz wspólny sukces: blisko 176 milionów zł!


SISMS
Dam pracę
Czyste powietrze
obywatel.gov.pl
MGOK
Informacja dla niesłyszących
NSR
KHGR
WLKS
Gedeon
Internetowe Kroniki Wsi
Niedopłatna pomoc prawna
Biblioteka
Biblioteka ikonka księgozbioru
Orlik 2012

Oficjalny serwis internetowy Miasta i Gminy Borek Wlkp.
Urząd Miejski Borku Wlkp. Rynek 1, 63-810 Borek Wlkp.
tel. +48 (065) 57 16 120, fax +48 (065) 57 15 893
e-mail: sekretariat@borekwlkp.pl
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję
i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień
przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje
ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.
Wykonanie strony oraz hosting - Halpress.eu - 2015