Przedsiębiorczość Natura Gościnność
ozdobnik graficzny - zdjęcie prezentujące Borek Wielkopolski
ozdobnik graficzny - zdjęcie prezentujące Borek Wielkopolski
ozdobnik graficzny - zdjęcie prezentujące Borek Wielkopolski

Wyniki Rejonowej Spartakiady Sportów Obronnych
Opublikowano 17 czerwca 2024

Zdjęcie ilustracyjne wpisu: Wyniki Rejonowej Spartakiady Sportów Obronnych

Wyniki Rejonowej Spartakiady Sportów Obronnych

W ramach projektu „Pojedynki strzeleckie w przystani boreckiej 2024”

Organizatorzy:

-Szkolne Koło LOK w Borku Wlkp.

-Zarząd Powiatowy LOK Gostyń

-Urząd Miejski Borek Wlkp.

 

Miejsce:

Strzelnica Sportowa Borek Wlkp .ul. Zdzież

 

Termin:

22 maja 2024r. w godz. 9,00 – 14,30

 

Obsługa sędziowska:

Kierownik zawodów – Marek Jankowski Prezes KSS LOK VIS Gostyń

Sędzia główny  Wiesław Chiliński - sędzia kl. Państwowej

Sędzia stanowiskowy Maciej Madajka - sędzia kl. I

Sędzia stanowiskowy Leszek Matelski – sędzia kl. I

Sędzia stanowiskowy Artur Drews – sędzia kl. II

Sędzia stanowiskowy Mateusz Kordus – sędzia kl. III

Sędzia pomocniczy Szymon Palczewski

Sędzia pomocniczy Rafał Szmyt

Sędzia pomocniczy Marcin Roszak

Biuro obliczeń Marta Szymczak i Elżbieta Kordus

Koordynator   Elżbieta Kordus-  sędzia kl. III /prowadzący strzelanie

 

Pomoc przedmedyczna Maja Machowska-Półtoraczyk - pielęgniarka

Zdjęcia Firma „Nara” Rafał Zawodny

Obsługa gastronomiczna Magdalena Kowalczyk.

 

W zawodach brały udział trzyosobowe zespoły w kategoriach: szkoła Podstawowa i  szkoła ponadpodstawowa

Startowało: 7 drużyn ze szkół ponadpodstawowych oraz 9 drużyn ze szkół podstawowych

Konkurencje:

Strzelanie z karabinka pneumatycznego do tarczy punktowej  - pozycja stojąc , odległość  10 m

Strzelanie z karabinka pneumatycznego do zapadek 

Rzut granatem ćwiczebnym F-1

Strzelanie z karabinka sportowego do tarczy punktowej TS-1,  odległość 50 m

Rzut lotką.

 

Klasyfikacja:

drużynowa: łączny wynik  zawodników z wszystkich konkurencji.

Indywidualna: najlepszy wynik w każdej  kategorii chł i dz.

 

Wyniki:

 

 kategoria: szkoła  podstawowa

 

I miejsce Szkoła Podstawowa Borek Wlkp./1/ w składzie:  Maria Gendera, Jakub Pierzchała, Tomasz Konarkowski – 182,5 pkt.

II miejsce Szkoła Podstawowa Zimnowoda /1/ w składzie: Jakub Woźniak, Antoni Kubiak, Bartosz Wawrzyniak – 180,5 pkt.

III miejsce Szkoła Podstawowa Zimnowoda /4/ w składzie: Adam Kubiak, Aleksander Dankowski, Artur Jakubiak – 154,5 pkt.

 

Najwszechstronniejsza zawodniczka – Maria Gendera 76 pkt.

Najwszechstronniejszy zawodnik – Aleksander Dankowski – 83,5 pkt.

 

kategoria : Szkoła  Ponadpodstawowa

 

I miejsce ZSOiZ  Pogorzela Technikum Logistyczne i Informatyczne w składzie: Tomasz Rochowiak, Marcel Błażejewski, Miłosz Gazda – 273 pkt.

II miejsce KS LOK „GILZA” Pleszew w składzie: Łukasz Chytrowski, Kacper Linke, Bartosz Kozłowicz – 236 pkt.

III miejsce ZSOiZ  Pogorzela Technikum Logistyczne i Informatyczne w składzie: Maciej Łagódka, Bartosz Kołodziejczak, Kacper Mołczyński - 208 pkt.

 

Najwszechstronniejszy zawodnik – Kacper  Mołczyński – 105,5 pkt.

Najwszechstronniejsza zawodniczka – Aleksandra Frankowska 77 pkt.

 

Goście, opiekunowie…:

I miejsce Rafał Szmyt – 114pkt.

II miejsce Szymon Palczewski  – 112 pkt.

III miejsce  Magdalena Kowalczyk – 96,5 pkt.

 

Zwycięzcy:

 drużynowo otrzymali puchary, medale, dyplomy

indywidualnie statuetki, nagrody rzeczowe i dyplomy.

 

Już po raz drugi gościliśmy na strzelnicy przedstawicieli 12 Wielkopolskiej Brygady Terytorialnej z Poznania ze stoiskiem militarnym gdzie  zawodnicy,  uczniowie kl. VII i VIII SP Borek Wlkp. oraz Branżowej Szkoły I stopnia  próbowali żołnierskich racji żywnościowych, zapoznali się z wyposażeniem poligonowym żołnierzy i  próbowali  swoich umiejętności w strzelaniu laserowym,.

 

Dziękuję sponsorom i wszystkim , którzy pomogli w organizacji spartakiady, będące wyrazem zaufania dla działalności naszego stowarzyszenia.

 

Koordynator projektu Elżbieta Kordus